נגן וידאו

חברת PILETEST מתמחה בביצוע בדיקות סוניות ואולטרה סוניות ליסודות ובסיסי מבנים. החברה פעילות בתחום מזה יותר מעשור במהלכו ביצעה אלפי בדיקות סוניות במבני קרקע ובניינים כמו גם בדיקות אולטרה סוניות במבני ציבור גדולים, מגדלי מגורים, מגדלי משרדים, גשרים, מחלפים ומבני תשתית אחרים. חברת PILETEST עובדת עם שורה ארוכה של לקוחות בתחום יזמות הנדל"ן, קבלני בניין, קבלני ביצוע, קבלני תמ"א 38, קבלני תשתיות ועוד.

 

PILETEST מתנהלת באמצעות צוות סופר מקצועי המחזיק בציוד המתקדם ביותר בתחום ומתחייב בכל פרויקט, לספק ללקוח תוצאות בדיקה אמינות ומהימנות של בסיסן יוכלו המהנדסים בפרויקט לקבל החלטות מושכלות להמשך הדרך. צוות המומחים של PILETEST מצרף לכל תוצאות בדיקה גם סט של המלצות המיועדות למזער את עלות ומורכבות התיקון הנדרש במקרה של זיהוי פגם בביסוס המבנה.

 

 

הציוד המתקדם בעולם

PILETEST עושה שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם ומקצועי ומקפידה על ביצוע כיול תקופתי של כל המכשירים המשמשים אותה על מנת להבטיח דיוק מקסימלי בכל בדיקה. השילוב של ציוד הבדיקה עם רמת המקצועיות של צוות המומחים של החברה, מאפשר לנו למסור לידי הלקוח תוצאות ראשוניות של הבדיקה כבר בתום הבדיקה בשטח, אם כי ההמלצה היא תמיד להמתין עם כל החלטה עד לקבלת הדו"ח המפורט והסופי אותו אנו בונים על פי מתודולוגיות פענוח מקצועיות והוא שיכול לתת ללקוח את התמונה המלאה והסופית של מצב הביסוס.

אנשי המקצוע המנוסים ביותר

בכל פרויקט מקצה החברה בודק מוסמך לביצוע הבדיקה ומרגע זה אחראי אותו בודק לביצוע הבדיקה בשטח, לאיסוף הנתונים וריכוזם וכן לפענוח הנתונים והפקת הדו"ח ללקוח. בצורה זו אנו מבטיחים כי נלקחים בחשבון כל האלמנטים שיכולים להשפיע על תהליך הפענוח של הבדיקה, מבלי לפספס אף פרט כמו מראה קידוח הכלונס, קוטר הקידוח, סוג הקידוח, חתך הקרקע, מאפייני הקרקע ועוד.

מדוע נדרשת בדיקה של ביסוס המבנה ואיך היא מבוצעת?

ביסוס המבנה, קרי יסודות ובסיס המבנה, הם למעשה הפלטפורמה שאמורה להחזיק את המבנה כולו ולעיתים מדובר על מבני ענק בדמותם של מגדלים, גשרים, קניונים או בניינים משותפים. בהיבט זה, ישנה חשיבות מכרעת לכך שהביסוס יתבצע ברמת האיכות הגבוהה ביותר, שהכלונסאות ימוקמו בדיוק בעומק שנדרש ובזווית הנדרשת, שיציקת הבטון תתבצע בצורה מושלמת ללא כיסי אוויר, ללא סדקים וללא פגם כלשהו ביציקת הבטון.

 

על כל הנושא של יסודות וביסוס המבנה אחראי מהנדס בניין הנקרא קונסטרוקטור שאחראי על תכנון הביסוס, על פיקוח בזמן הביצוע ועל אישור הביסוס שנבנה. מעבר לפיקוח ישיר, נוכחות בשטח ובדיקת שלל מסמכים ודו"חות, למשל דו"ח מעבדה על איכות הבטון, נעזר הקונסטרוקטור גם בבדיקות סוניות ואולטרה סוניות על מנת לאשרר את איכות הביסוס לפני אישורו או לפני קבלת החלטה על ביצוע תיקונים כנדרש על פי התוצאות שהתקבלו.

 

בדיקה סונית היא בדיקה המבוצעת בכלונסאות קטנים יחסית המשמשים בתים פרטיים ובניינים משותפים. בדיקה אולטרה סונית מתאימה יותר לכלונסאות גדולים אותם יוצקים כבסיס לגשרים גדולים, מחלפים, מגדלי מגורים ומשרדים וכן הלאה. שתי הבדיקות מבוצעות כל אחת בשיטה אחרת, אך שתיהן מתבססות על שליחת גלי קול או רדיו אל עומק הכלונס ובחינת הגל המוחזר. על פי הגל המוחזר ניתן להעריך את אורך הכלונס, עומק הכלונס, גודל הכלונס, רציפות הכלונס והפגמים שקיימים בתוכו, אך לא את חוזקו המבני.

חברת PILETEST מבצעת כאמור את שני סוגי הבדיקות באמצעות הציוד המתקדם ביותר ועל בסיס מתודולוגיות פענוח מוקפדות והרמטיות שמיועדות להבטיח ללקוח תוצאות מהימנות ואמינות בנושא כל כך חשוב כמו ביסוס מבנים.

בדיקה סונית